Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej przeznaczony jest dla osób, które uzyskały uprawnienia do kierowania pojazdami kat. C, C+E:
po 10.09.2009 r.
oraz kat. D, D+E:
po 10.09.2008 r.
lub są w trakcie trwania kursu na prawo jazdy. Aby uzyskać świadectwo kwalifikacji zawodowej uprawniającą do zarobkowego przewóz rzeczy (kat. C, C+E) lub osób (kat. D, D+E) trzeba mieć ukończone:
- 21 lat w przypadku przewozu rzeczy (C, C+E)
- 24 lata w przypadku przewozu osób (D, D+E)
Co trzeba zrobić, żeby rozpocząć kurs?
- Umówić się na badania lekarskie. W tym celu należy odwiedzić biuro naszego ośrodka, gdzie po zapisie na kurs otrzymasz skierowanie na badanie lekarskie i psychologiczne. Poniżej dane kontaktowe do Psychologa oraz Lekarza ogólnego, z którymi współpracujemy. Pod tymi numerami ustalisz dogodny termin badania 😊
• HIT Medical, ul. Wigilijna 12 lokal U3-4-5: 530 600 030 / 798 298 210
• Dr Kędzierski, Psych. K. Chodorek, ul. Spadochroniarzy 8 – Psycholog: 535 250 789, Lekarz: 501 347 856
- Po badaniach psychologicznych oraz lekarskich należy udać się do Wydziału Komunikacji lub Starostwa Powiatowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania i złożyć komplet następujących dokumentów:
· wniosek o wydanie Profilu Kierowcy Zawodowego (PKZ)
· orzeczenie psychologiczne (art. 39k ust. 1) oraz lekarskie (art. 43 pkt 2 i art. 229 §4) stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy (patrz pkt 1 ;))
· fotografie – wyraźną, aktualną, kolorową, na wprost o wymiarach 3,5x4,5 cm
· kserokopię prawa jazdy
· dowód osobisty lub inny dokument z numerem PESEL umożliwiający ustalenie tożsamości – DO WGLĄDU
- Jak już ogarniesz pkt 1 i 2, oczekujesz na możliwość odbioru PROFILU KIEROWCY ZAWODOWEGO (PKZ) i następnie konieczne jest jego dostarczenie do biura OSK najpóźniej w dniu rozpoczęcia szkolenia! (a najlepiej dzień przed;) )
- Posiadanie prawa jazdy kat. C, C+E lub D nie jest warunkiem rozpoczęcia kursu – wszystkie kursy można rozpocząć równocześnie!
Kurs składa się z:
- 130 godzin zajęć teoretycznych
- 8 godzin zajęć praktycznych w ruchu drogowym oraz na placu manewrowym
- 2 godziny zajęć praktycznych w warunkach specjalnych na płycie poślizgowej w ODTJ Lublin.
Jak i gdzie odbywają się zajęcia?
- Część teoretyczna odbywa się w formie e-learningowej przed komputerem przy pomocy specjalistycznego oprogramowania wspierającego kształcenie wraz z symulacją egzaminu w formie testu
- Zajęcia teoretyczne obywają się na Sali wykładowej przy ul. Leszczyńskiego 15/2 oraz Narutowicza 14/16 w Lublinie
- Zajęcia praktyczne odbywają się na placu manewrowym przy ul. Dworcowej 11 (targi Lublin), w ruchu drogowym miasta Lublin oraz w warunkach specjalnych na płycie poślizgowej w ODTJ Lublin